Vesekőtörő 50 ml
Összetevők: zellermag, bojtorján mag, aranyvessző, zsurló, nyírlevél, tejoltó galaj, csalángyökér, bodzavirág, lestyán gyökér, vasfű, boróka bogyó, alkohol (40%), KoMiTo rendezett víz.
Több összetevős gyógynövény tartalma miatt kiváló vízhajtó hatású, védi a vesét, fertőtleníti a húgyutakat, és vesekő-hajtó oldó tulajdonsággal rendelkezik. Ízületi gyulladásoknál és fájdalmaknál, ízületi lerakódásoknál, valamint méregtelenítő kúráknál is sikerrel alkalmazható.
A zellermag serkenti a hólyag- és veseműködést, de alkalmazzák ízületi gyulladások, bronchitis, asztma és vesefertőzések kezelésére is.
A bojtorján mag a köszvény és a vesekő jól bevált ellenszere. Húgyúti fertőzések, veseproblémák és fájdalommal járó vizelés, bőrfertőzések és ízületi gyulladás ellen ajánlott.
Az aranyvessző vizelethajtó (diureticum, salureticum) hatású. Vesekőbetegségben (nephrolithiasis) vízlökésként, továbbá húgyhólyaggyulladásban (cystitis), vesemedence-gyulladásban (pyelitis), esetenként vesegyulladásban is (nephritis, n. glomerulosa, n. interstitialis) javallt, ez utóbbi esetben a kamillával együtt is használjuk.
A zsurló kiváló vérzéscsillapító, vesetisztító hatású, ráadásul a körmöknek és a hajnak is jót tesz.
A nyírfalevelek vízhajtó hatásúak. A drog a veseszövet irritálása nélkül fokozza a víz- és elektrolitkiválasztást. Gyakran alkalmazzák önmagában vagy más vizelethajtó növényekkel együtt teaként enyhébb húgyúti fertőzéseknél, vesehomok és vesekő megelőzésére, illetve reumás panaszok és bőrkiütések kiegészítő kezelésére. A nyírkátrány ma már csak elvétve található meg néhány, bőrparazita és ekcéma elleni kenőcsben.
A csalán gyökérzetét (Urticae radix) béta-szitoszterin-tartalma miatt a prosztata jóindulatú daganatának kezelésére alkalmazzák, növeli a vizelet mennyiségét, csökkenti a prosztata térfogatát. Főzetét külsőleg hajhullás és korpásodás ellen használják, vagy reuma elleni fürdővizet készítenek vele.
A bodzavirág erős izzasztó hatású ezért lázcsillapításra használják. A bodza virága ezen kívül még vízhajtó, hashajtó, vértisztító és köhögéscsillapító.
A lestyángyökér vizelethajtó hatása a vesekő és -homok képződésének megelőzése céljából alkalmazott átmosó terápiáknál aknázható ki, azonban használata az illóolaj helyi izgató tulajdonsága miatt a húgyutak akut gyulladásai, valamint terhesség esetén nem ajánlott. A népi gyógyászatban a lestyán gyökerét emésztési bántalmak enyhítésére, menstruációs zavarok kezelésére és köhögés elleni nyálkaoldószerként is alkalmazzák.
A vasfű bizonyítottan jó nyálkaoldó, immunerősítő, köhögést csillapító hatású, felső légúti hurutok kezelésére használják. A népi gyógyászatban a légző- és emésztőrendszeri panaszok enyhítésére alkalmazták, így máj- és epebántalmak esetén is. A növény közismerten jó erősítő, étvágyfokozó hatású.
A borókabogyó elősegíti az emésztést, a lábadozó ember fölépülését, az ízületi gyulladásoknál felhalmozódott káros méreganyagok kiürülését.
Alkalmazása: 3 x 20 csepp, valamint 2 frissen facsart citromlé, melyet 3 liter vízbe keverünk. Ezt a folyadék mennyiséget egész napra osszuk el.
Terhes nőknek és szoptató anyáknak nem ajánlott!
Gyermekeknek 3 éves kor alatt nem ajánlott!