Allergia plusz 50 ml

Összetevők: kínai csüdfű, parlagfű, lándzsás útifű, vörös acsalapú, illatos rózsás varjúháj, széleslevelű útifű, echinacea, fehér üröm, nagy csalán, alkohol (20%), KoMiTo rendezett víz.
A parlagfűnek a régi gyógynövénykönyvek még magas vitamintartalmáról, a földművelők a parlagon hagyott földterületek tápanyagellátásáról beszéltek, és nem a növény allergizáló hatásáról. 100-150 évvel ezelőtt pedig az úri szalonok kedvenc illata az ambróziaillat volt, melyet a parlagfűből állítottak elő. Egyes elméletek szerint a pollenje nem is allergizáló hatású, hiszen sok allergiás gyermek a természetes környezetben, utaktól távol növő parlagfűvel érintkezve nem produkálja ugyanazokat a tüneteket, melyeket a városi gazos részek esetén. Ennek okát a kipufogógázokban látják, melyek lemarják a pollenek védőburkát, és így szabaddá válnak a kis karmocskák, melyek már irritálják a légutakat.
A Vörös acsalapú hatóanyagai elősegítik a nyálkiválasztást, izzasztó és köhögéscsillapító hatásai vannak. Teáját légzőszervi megbetegedések ellen használják. Asztmás megbetegedések tüneteinek enyhítésére teaként, külsőleg torokgyulladás elleni öblögetésre is javallott. A gyökeréből készült tinktúra köptetőként, migrént megszüntető házi szerként hasznosítható. A levelek gyulladások és kelések borogatására is használhatók.
A Rhodiola rosea gyökér kivonata számos adaptogén funkcióval rendelkezik.Mára közel kétszáz faját sikerült azonosítani, ebből – a tapasztalatok alapján – legalább húsz rendelkezik gyógyhatással. A Rhodiola a neurológiai folyamatok javításán keresztül segít megbirkóznunk a stresszel. Pontosabban fogalmazva, stimulálja a kedélyállapotot befolyásoló neurotranszmitterek termelődését, beleértve a dopamint, norepinefrint és szerotonint. A Rhodiola mérsékelten növeli a béta-endorfin termelődést is.
A lándzsás útifű jó baktériumölő, gyulladáscsökkentő, és sebgyógyító, ezért összezúzott levele hasznos gyógyír lehet rovarcsípések, kisebb égési sérülések esetén. A légutak gyulladásos megbetegedéseiben, köhögés csillapítására, köptetőként használják baktériumölő, gyulladáscsökkentő hatása miatt. Oldja a letapadt nyákot, elősegíti a köpetképződést. A torok nyálkahártyáját bevonva enyhíti annak gyulladását, szünteti a köhögési ingert.
A lándzsás útifűhöz a széleslevelű útifűt is hasonlóan a népi gyógyászatban köhögés csillapítására használják. A friss leveleket sebek gyógyítására, a magot enyhe hashajtóként használják néha. A homeopátia előnyben részesíti ezt a fajt, foghúzás utáni fájdalmak csillapítására, középfülgyulladás, ágybavizelés és bőrkiütések kezelésére.
A gyerekeknek igen ajánlatos az echinacea növényt valamilyen formában fogyasztani, hiszen képes megerősíteni a szervezetet a náthával, az influenzával szemben és egyéb fertőzések időtartamát és súlyosságát is nagyban csökkenti. Kiválóan alkalmazható ezenkívül a szájpenész, a légúti és húgyúti fertőzések valamint a középfülgyulladás megelőzésére is. Ha gyermekünk egy játék során lehorzsolja a bőrét, akkor azt is érdemes néhány csepp echinacea-val kezelni. A kasvirág tehát természetes antimikrobás és fertőzésgátló hatású: megvédi a szervezetet a különböző kórokozók, baktériumok, vírusok, gombák ellen. Segítségével igen erős immunrendszerünk lehet. Az Echinacea csökkenti és így normalizál ja az immunválaszt olyan allergiás reakcióknál is, mint például az ekcéma (amire egyébként hagyományosan is használják).
A fehér ürmöt, mint a világ állítólag legkeserűbb növényét már az egyiptomiak és a görögök is ismerték és gyógyításra használták. Hazánkban, a középkori kolostorkertekben mindenütt megtalálható volt, a szerzetesek különböző elixírek készítésére használták. Hasznos rossz étvágy esetén, idült hurutoknál, máj, epe, gyomor és bélbántalmakra. A fehér üröm összetevői segítenek megszabadulni az élősködőktől, parazitáktól, bélférgektől. Görcsoldó, seb-gyógyító hatása mellett a rák ellen is bevethető.
A nagy csalán talán a legerősebb vértisztító növény, ezért tisztítókúrák, böjtök hatékony és kedvelt gyógynövénye. A leveléből készült tea feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat, eltávolítja a szervezetből a mérgeket, ugyanakkor a vesét is fokozottabb vízkiválasztásra serkenti. Tisztítja a teljes emésztőcsatornát és a vizeletkiválasztó rendszert, s fokozza a szervezet védekező erejét. A vese- és hólyagkőképződésre hajlamosaknak érdemes rendszeresen csalánteát fogyasztaniuk, mert segítségével még idejében kiválasztódik a homok. Tisztító hatásának gyomor- és bélhurut esetén is hasznát vehetjük. Teája élénkítő hatású, sok vitamint és ásványi anyagot (pl. vasat) tartalmaz.
Alkalmazása: 3 x 10 – 20 csepp naponta reggel, délben és este lefekvés előtt. Használjuk kúraszerűen, 3 hónap intenzív használat után tartsunk legalább 4 hét szünetet!
Terhes nőknek, szoptató anyáknak és gyermeknek 3 éves kor alatt nem adható!